راه اندازی خط تولید صنایع چوبی

راه اندازی خط تولید صنایع چوبی
صنعت چوب امروزه از مهم‌ترین و پر درآمدترین صنایع موتور در بازار داخلی و جهانی می‌باشد. زیرا محصولات چوبی از تنوع بالایی برخوردار هستند و مورد توجه کاربران زیادی برای استفاده در خانه، ساختمان‌ها و امکان عومی می‌باشند. اما به دلیل حفظ جنگل‌ها و جلوگیری از جنگل زدایی این روزها بازار استفاده از فرآورده های چوبی نظیر نئوپان و … بسیار داغ است. اگر قصد راه اندازی خط تولید صنایع چوبی دارید و اطلاعای از هزینه‌های راه اندازی یک کارگاه کوچک ندارید به شما پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مقاله با پتروفوم همراه باشید.

بررسی بازار چوب

بازار صنایع چوبی و مصنوعات چوبی همیشه داغ است. زیرا کاربردهای چوب و فرآوردهای آن همچون MDF ملامینه وسعت پیدا کرده است و هر کسی با مهارت جزئی می‌تواند با راه اندازی یک کارگاه کوچک به تولید صنایع چوبی مختلف بپردازد. به این ترتیب می‌توانید محصولات زیادی تولید کرده و در مدت زمان کوتاهی به سود قابل توجهی دست یابید. پس دست دست نکنید و برای راه اندازی کارگاه یا خط تولید صنایع چوبی آستین بالا بزنید.

تعیین هدف راه اندازی خط تولید صنایع چوبی

اولین و مهم‌ترین گام برای راه اندازی خط تولید صنایع چوبیباید هدف‌تان را از راه اندازی کارگاه و تولیداتی که مد نظر دارید را مشخص کنید. برای نمونه برخی از مهم‌ترین دستگاه‌هایی که برای ساخت ام دی اف نیاز است، ممکن است برای ساخت چوب ترموود بکارتان نیاید. از این رو تعیین هدف تولیدات کارگاه بسیار حائز اهمیت است. پس همین ابتدا محصولی که قصد تولید آن را دارید مشخص کرده و سپس لیست کاملی از ماشین آلات و ابزارهای مورد نیاز خود تهیه کنید.

دستگاه‎‌های مورد نیاز برای تولید صنایع چوبی

اصلی‌ترین دستگاه برای راه اندازی خط تولید صنایع چوب همچون نئوپان و MDF دستگاه پرس یا همان ماشین آلات صفحه‌ای می‌باشند. دیگر دستگاه‌های مورد نیاز برای تولید این نمونه فرآورده‌های چوبی شامل موارد زیر می‌باشند:
 • دستگاه خردکنجهت تبدیل چوب به الیاف
 • دستگاه صفحه‌ای برای پرس مواد
 • دستگاه روکش
 • دستگاه لبه چسبان
 • پانل بر
 • سمباده زنی
 • و ماشین رنگ کاری
از آنجایی که ام دی اف برای مصارف مختلفی از جمله کابینت چوبی، ساخت کتابخانه، قفسه، دیوار جداکننده، سقف کاذب و … مورد استفاده قرار می‌گیرد. بدون شک راه اندازی خط تولید انواع MDF بسیار سودآور است.

دستگاه CN

یکی از دستگاه‌هایی کهبه شما امکان تولید انواع فرآورده چوبی با طرح‌های مختلف می‌دهد و می‌توانید در خط تولید صنایع چوبی داشته باشید، دستگاه سی ان می‌باشد. این دستگاه یکی از پرفروش‌ترین دستگاه‌ها برای راه اندازی خط تولید ساخت محصولات چوبی می‌باشد و به شما امکان می‌دهد عملیات مختلفی از جمله
 • برش
 • سوراخ کاری
 • حکاکی
 • و ایجاد نقش و نگارهای مختلف روی چوب
اجام دهید و در این حوزه بسیار خوش بدرخشید. در حال حاضر انواع دستگاه سی ان در مدل‌های مختلف از جمله تخت، لیزری، کنسولی و… با قیمت‌های مناسب در بازار موجود می‌باشد. لازم به ذکر است کیفیت و استاندارد بودن دستگاه‌ها در تولید محصولات چوبی با کیفیت بسیار اهمیت دارد. از این رو پیشنهاد می‌کنیم برای راه اندازی خط تولید صنایع چوبی بهترین دستگاه‌ها با بالاترین سطح کیفی و مطابق با استانداردهای جهانی را خریداری نمایید.
مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *