ویژگی های کابینت آشپزخانه با کیفیت بالا

ویژگی های کابینت آشپزخانه با کیفیت بالا

بهترین متریال کابینت آشپزخانه برای سال‌های طولانی دوام دارد و زیبایی خود را حفظ می‌کند. اما متاسفانه برخی افراد به این امر مهم توجه نمی‌کنند و با انتخاب کابینت آشپزخانه نامرغوب موجب می‌شوند کابینت‌ها تقریبا ظرف دو سال پس از نصب با مشکلات متعددی نظیر از بین رفتن ورق MDF ملامینه یاکج شدن درب‌ها، گشاد شدن لولاها و بسیاری مشکلات دیگر روبرو شوند و ظاهر شپزخانه را نیز خراب کنند. از این رو انتخاب بهترین کابینت  با ساخت و ساز با کیفیت بسیار اهمیت دارد. ازاین رو در این مقاله پتروفوم ویژگی‌های کابینت با کیفیت و مرغوب را بررسی می‌کنیم تا بتوانید خرید مطمئن‌تر بدون صرف هزینه اضافی داشته باشید.

مشخصات کابینت آشپزخانه با کیفیت

ویژگی‌ها و مشخصاتی که در ادامه معرفی شده است به شما در انتخاب کابینت با کیفیت و مناسب برای خانه‌تان به شما کمک می‌کند. مهم‌ترین ویژگی‌هایی که باید مد نظر قرار دهید به شرح زیر می‌باشد:

کابینت چوبی

کابینت چوبی شرایط نگهداری ویژه‌ای دارد تا دوام  بیشتری داشته باشد. اما استفاده از چوب چند لایه با کیفیت نیز بی تاثیر نیست. تولید کنندگان استفاده از چوب چند لایه را به عنوان گزینه با کیفیت عالی برای کابینت‌ها توصیه می‌کنند. زیرا چوب چندلایه با اطمینان بیشتری پیچ‌ها را نگه می‌دارد و در برابر رطوبت مقاومتی بهتری در مقایسه با مواد جایگزین دارد.

کابینت آشپزخانه کاملاً مونتاژ شده

کابینت‌های نیمه مونتاژ و کاملا مونتاژ وجود دارند که برخی از کابینت سازها از آن استفاده می‌کنند. در این نمونه هر کابینت برای ایجاد یک قطعه واحدی که به باکس شباهت دارد، مهندسی می‌شود. این نوع کابینت‌ها در کارخانه تولید می‌شوند و تکه‌ها یچوب در سطح عالی به یکدیگر متصل شده‌اند و بسیار با کیفیت و مقاومت هستند.

توجه به قاب‌های کابینت ‌

فریم‌های کابینت باید دوام، ماندگاری و پایداری مناسبی داشته باشند. چنانچه از کابینت آشپزخانه بدون فریم استفاده می‌کنید، حتما با نصاب کابینت تاکیید کنید تا از فریم با کیفیت استفاده شود. لازم به ذکر است کابینت‌های بدون فریم هزینه بیشتری دارند، زیرا به دقت و زمان بیشتری برای نصب آنها نیاز است.

آسان بودن تمیزکاری فضای داخلی کابینت آشپزخانه

سطوح داخلی کابینت آشپزخانه باید غیر متخلخل و تمیز کردن آن آسان باشد. فضای داخلی کابینت‌ها نیز باید به اندازه کافی شخت باشد تا عمر کابینت بدون نیاز به رنگ آمیزی، ایجاد حباب یا نشان دادن سایش ادامه پیدا کند.

این مواد در برابر حرارت، آب و لکه مقاوم هستند. در نتیجه با راه حل های خانگی می‌توانید به سادگی تمیزکاری کابینت را انجام دهید.

صفحه پشتی با دوام و تمام قد

کابینت آشپزخانه با کیفیت دارای صفخات پشتی با دوام و تمام قد می‌باشد. زیرا استحکام بیشتری داشته و نصب آن نیز با سهولت بیشتری انجام می‌شود. پنل پشتی کامل به کابینت امکان می‌دهد تا در هر نقطه از پشت کابینت مستقیما توسط پیچ رولپلاک به دیوار متصل شود.

صفحات پشتی در کابینت چوبی معمولا از تخته سه لایه می‌باشد. بخش پشتی با چسب داغ، میخ‌ها و اتصال و پرس ایمن می‌شود. گسترض صفحات پشتی از بالای کابینت به طرف پایین شکاف‌ها و فاصله‌ها را از بین می‌برد و به کابینت استحکام بیشتری می‌بخشد.

توجه به جعبه کشو

کابینت ساز حرفه‌ای می‌داند که کف کشو وظیفه تحمل وزن محتویات درون کشو را برعهده دارد. از این رو باید از صفحات چوبی بسیار مستحکم برای کف کشو استفاده شود و با اتصالات استاندارد به دیواره‌ی کشو متصل شود. 

جعبه کشو بایکیفت از چوب مستحکم و اتصالات عالی ساخته شده است. چوب‌ها دارای دندان‌هایی هستند که به حالت زبانه به یکدیگر متصل می‌شوند تا به دو قطعه چوب بپیوندند. طیف گسترده‌ای از مواد و روش‌ها برای ساخت و روکش کردن کشوهای کابینت وجود دارد که از جمله این روش‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تخته چوب
  • تخته سه لایه
  • عناصر فلزی
  • یا پلاستیک

استفاده از لولا در باکیفیت

اگر از کابینت آشپزخانه با کیفیت استفاده کنید بدون شک دارای لولاهای آرام بند استاندارد و با کیفیت هستند. لولای با کیفیت باید تحمل 25 کیلوگرم وزن را داشته باشد و توسط 25000 چرخه باز و بسته عمل کند. همچنی باسد یک ضمانت با طول عمر محدود بدر تمام لولا درب‌ها را فراهم کند. 

کابینت‌ آشپزخانه با کیفیت بالا دارای 6 نیکل قابل تنظیم ، پنهان ، فولاد اندود شده با نیکل و دارای دهانه 107 درجه می‌باشد.

توجه به ریل کشو آرام بند

از دیگر ویژگی‌های کابینت آشپزخانه توجه به کیفیت ریل کشو آرام بند می‌باشد. ریل کشو استاندارد باید بتواند در هر بار باز و بسته شدن 2 کیلوگرم از فضای کشو را تحمل کند. ریل‌های کم فشار فولادی در اغلب کابینت‌های با کیفیت به چشم می‌خورد. 

داشتن فضای پاخور

منطقه پاخور فضایی است که کابینت با کف زمین فاصله دارد. این فاصله کمک می‌کند تا سطح چوبی کابینت آشپزخانه با سطح زمین تماس نداشته باشد و از تماس آب و رطوبت با کابینت جلوگیری می‌کند. 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *